Lazer Epilasyon

LAZER EPİLASYON

Sorunun Kaynağı

İstenmeyen kıl ve tuylerin oluşma sebepleri kişiden kişiye değişiklik gostermekle beraber genel olarak;
• Ağda, cımbız vs. yontemler,
• Ergenlik ve menopoz,
• Genetik, hormon dengesizliği,
• Doğum sonrası hormonlarda oluşan değişimler,
• Doğum kontrol hapları,
• Tuy bezlerinde oluşan sorunlar,
• Kortizon,
• Depresyon,
• Adrenalin salgısı nedenleri sayılabilir.


Çaresiz Değilsiniz… Bu sıkıntılı durumdan kurtulmak lazer epilasyon ile cok kolay... Ustelik ağda, epilator vs. geleneksel epilasyon yontemleri gibi acı verici değil. Hepsinden onemlisi lazer epilasyon kalıcı bir tedavi yontemidir.

Lazer Epilasyon Nedir?


Oncelikle lazer epilasyon istenmeyen tuy ve kıllardan kurtulmak icin deneyebileceğiniz en etkili yontemdir. Lazer ışınlarının hedefinde melanin pigmenti vardır. Melanine ulaşan lazer ışınları burada bir ısı meydana getirerek kıl koklerini tahrip eder. Bunun sonucu olarak bolgede istenen epilasyon gercekleşir.

Alexandrite Lazer


Alexandrite (755 nm) lazer ışınlarının hedefi kıllar olup, cevre dokulara zarar vermeden melanin pigmentine yoğunlaşarak epilasyonu sağlar.

Nd:Yag Lazer


Nd:YAG (1064nm) lazer ışınları ise hemoglobin uzerine yoğunlaşarak kıl koklerini besleyen kılcal damarları etkileyerek epilasyonu sağlar.

Tedavi Süreci

Tedaviye başlamadan once uzmanlarımız tarafından hastanın klinik oykusu (clinical history) dinlenerek daha once neler yapıldığı, hastanın ne tur işlemlere nasıl tepki verdiği gibi bilgiler ışığında hastaya tanı konulur. Kıllanmanın sebebinin hormanal mi yoksa genetik mi sorusunun cevapları aranır. Cilt ve kıl yapısı incelenerek nasıl bir tedavi yapılacağı belirlenir. Sonrasında uygulamaya gecilir. Bu surec cok kısa bir surede tamamlanır. Şayet diğer şartlar da uygunsa tedaviye aynı gun başlanabilir.

Erkeklere lazer epilasyon yapılır mı?


Lazer epilasyon erkek kadın farketmeksizin her kişiye uygulanabilir.
Batık kıllara lazer epilasyon yapılır mı?
Aslında batık kıllar icin lazer epilasyon en ideal cozumdur dersek daha doğru olur. Lazer epilasyonun, acısız / ağrısız oluşu ve kolay uygulanabilirliğinden dolayı cerrahi yontemlere gerek kalmaz. Tedaviden anında sonuc alınır. Tedaviden sonra ciltte puruzsuz bir goruntu elde edilir.

Lazer epilasyon kalıcı bir yöntem midir? Sonrasında kılların tekrar çıkma ihtimali varmı?


Lazer epilasyon kalıcı bir yontemdir. Fakat vucuttaki hormonal dengenin bozulması yeni kıl oluşumuna sebep olabilir.

MEDİKAL ESTETİK ALANINDAKİ DOKTORLARIMIZ